Statut

Wewnątrzszkolny System Oceniania

Kalendarz roku szkolnego

Co nas wyróżnia

Zasady rekrutacji

Primus Inter Pares

Dyrekcja

Nauczyciele

Pedagodzy

Biblioteka

Pielęgniarka

Samorząd

Podręczniki

Zajęcia pozalekcyjne

Fakultety WF

Primus Inter Pares

Tematy projektów edukacyjnych

Zasady zaliczania projektów

Działalność Rady Rodziców

 

SUKCESY


 

Sukcesy sportowe

 

Rok szkolny 2006/2007

Lekka atletyka i biegi przełajowe:

·   zwycięstwa w 13 konkurencjach w mistrzostwach Ursynowa

·   złoty medal w mistrzostwach Warszawy w pchnięciu kulą - Agata Trzonkowska.

Tenis stołowy:

·   I miejsce drużyny dziewcząt w mistrzostwach Ursynowa

·   IV miejsce drużyny dziewcząt w mistrzostwach Warszawy.

Ringo:

·   I miejsce drużyny w mistrzostwach Ursynowa

·   V miejsce drużyny w mistrzostwach Warszawy.

 

Rok szkolny 2007/2008

Lekka atletyka:

·   zwycięstwa w 12 konkurencjach w mistrzostwach Ursynowa

·  złoty medal w mistrzostwach Warszawy w pchnięciu kulą - Magdalena Oprządek

Ringo:

·   I miejsce drużyny w mistrzostwach Ursynowa

·  V miejsce drużyny w mistrzostwach Warszawy.

Tenis stołowy:

·   I miejsce drużyny chłopców w mistrzostwach Ursynowa

·   I miejsce drużyny dziewcząt w mistrzostwach Ursynowa.

 

Rok szkolny 2008/2009

Lekka atletyka:

·   zwycięstwa w 16 konkurencjach w mistrzostwach Ursynowa

·   złoty medal w mistrzostwach Warszawy w pchnięciu kulą - Magdalena Oprządek

·   brązowy medal mistrzostwach Warszawy w pchnięciu kulą - Marlena Roguska

·   brązowy medal w mistrzostwach Warszawy w skoku w dal - Łukasz Gąsiorek

·   srebrny medal w mistrzostwach województwa Mazowieckiego - Magdalena Oprządek.

Tenis stołowy:

·   I miejsce drużyny dziewcząt w mistrzostwach Ursynowa

·   brązowy medal drużyny dziewcząt w mistrzostwach Warszawy.

Ringo:

·   I miejsce drużyny w mistrzostwach Ursynowa

·   IV miejsce drużyny w mistrzostwach Warszawy.

 

 Rok szkolny 2009/2010

Ringo:

·   I miejsce drużyny w mistrzostwach Ursynowa

·   srebrny medal drużyny w mistrzostwach Warszawy

·   VI miejsce drużyny w mistrzostwach województwa Mazowieckiego.

Tenis stołowy:

·   I miejsce drużyny dziewcząt w mistrzostwach Ursynowa.

 Lekka atletyka:

·   zwycięstwa w 4 konkurencjach w mistrzostwach Ursynowa.

 

Rok szkolny 2010/2011

Ringo:

·   I miejsce drużyny w mistrzostwach Ursynowa

·   srebrny medal drużyny w mistrzostwach Warszawy

·   IV miejsce drużyny w mistrzostwach województwa Mazowieckiego

·   brązowy medal w mistrzostwach Polski /indywidualnie/ – Dagmara Kula

·   IV miejsce w mistrzostwach Polski /indywidualnie/ – Fryderyk Jutrowski.

Lekka atletyka:

·   zwycięstwa w 3 konkurencjach w mistrzostwach Ursynowa.

 

Rok szkolny 2011/2012

Unihokej:

·   I miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Ursynów w unihokeju chłopców. Oto zwycięzcy….

· 18 kwietnia 2012 roku odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ursynów w ringo. Zawody przeprowadzono na dwóch boiskach do ringo w Gimnazjum nr 91. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje Gimnazjów 91, 92 i 96.

1 miejsce zdobyła drużyna naszego gimnazjum i 18 maja 2012 r. będzie reprezentować Ursynów na mistrzostwach Warszawy.

 

· W finałach XLV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w ringo, reprezentujący Ursynów zawodnicy z naszego Gimnazjum wywalczyli 2. miejsce. Srebrne medale mistrzostw Warszawy zdobyliśmy już trzeci rok z rzędu. Tym razem do "złota" zabrakło nam łutu szczęścia. W finale po bardzo zaciętym i pechowym meczu, ulegliśmy Gimnazjum nr 6 z Mokotowa 2:3.

Na zdjęciach reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie: Dagmara Kula, Aldona Adamczyk, Weronika Orzełowska, Fryderyk Jutrowski, Kamil Przychodzień i Wojciech Schabek oraz trener zespołu Jerzy Damski.

· W silnie obsadzonych zawodach ringo "Bemowska wiosna 2012", nasi uczniowie zwyciężyli we wszystkich kategoriach, zdobywając komplet pucharów!
- w grze pojedynczej chłopców tryumfował Fryderyk Jutrowski,
- w grze singlowej dziewcząt zwyciężyła Dagmara Kula,
- w grze podwójnej chłopców wygrali Kamil Przychodzień i Fryderyk Jutrowski,
- w dwójkach dziewcząt 1. miejsce zajęły Aldona Adamczyk z Dagmarą Kulą a 2. miejsce Weronika Orzełowska z Sarą Piwnicką!

Na zdjęciu zawodnicy z naszego Gimnazjum prezentują wywalczone trofea sportowe.

Rok szkolny 2012/2013

W mistrzostwach dzielnicy Ursynów w ringo nasze gimnazjum zajęło 1 miejsce. W finałach XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży uplasowaliśmy się na VI miejscu.

1 miejsce w mistrzostwach dzielnicy w tenisie stołowym chłopców, zajęła nasza drużyna startująca w składzie: Jan Katana, Michał Kiwatyniec, Jan Gałka.

 

3 miejsce w mistrzostwach Ursynowa w tenisie stołowym, wywalczyła reprezentacja dziewcząt, startująca w składzie: Ola Borecka, Karolina Balicka, Ola Olbrysz, Weronika Chojnacka.

 

Drużyna unihokeja chłopców, zdobyła wicemistrzostwo dzielnicy Ursynów. Nasze Gimnazjum reprezentowali: Śmiłowski Łukasz, Szafrański Krzysztof, Świerczewski Konrad, Ryng Szymon, Majewski Piotr, Kozłowski Jan, Mąkosa Paweł, Zięba Daniel, Zawłocki Adrian, Steć Kamil, Vu Hoang Anh i Kwaśniewski Dawid.

 


Rokrocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w biegu „ Passy” zdobywając wiele nagród indywidualnych i zespołowych. 

Każdego roku organizujemy mistrzostwa gimnazjum w różnych dyscyplinach sportowych

(siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, tenisie stołowym, unihokeju, ringo i biegach przełajowych) oraz Dzień Sportu Szkolnego.


 

Sukcesy artystyczne

 

Rok szkolny 2009/2010

·         Konkurs Recytatorski  Poezji Patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko” – finalistki: Dorota
i Katarzyna Kaiper kl. 3a;

·          Konkurs Recytatorski  Poezji Religijnej „Usłysz Panie moje słowa” - finalistki: Dorota
i Katarzyna Kaiper kl. 3a;

·         Ogólnowarszawski Międzyszkolny Konkurs „200 rocznica urodzin kompozytora Fryderyka Chopina” – II miejsce w kategorii album Kacper Sonnenfeld kl. 1a, wyróżnienia: Kamil Przychodzeń kl.1d i Maciej Radwan kl. 1b;

·         Konkurs na  najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową – I miejsce Wojciech Komorowski kl. 1a;

·         Konkurs „Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych” – laureatka w kategorii plastycznej Ewelina Ambroziak kl. 3d.

 

Rok szkolny 2010/2011

 

·         Interdyscyplinarny konkurs „Efekt motyla” – 3 miejsce w kategorii plastycznej Krzysztof Bagniewski kl. 1c;

·         Konkurs na  najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową – wyróżnienia: Julia Nowosielska, Mateusz Jaskot, Nguen  Lan Dung z kl. 1c i Natalia Roguska z kl. 2d;




·         Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej – finalista Krzysztof Bagniewski kl. 1c;

·         Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o osobie i czasach Karola Wojtyły – Jana Pawła II – finaliści: Magdalena Kowalczuk kl. 2d, Karolina Mazur i Adrianna Łuczak kl. 2b, Aleksandra Jankowska kl. 2a, Przemysław Majkowski i Aleksandra Ożga kl. 1b, Jan Wojda kl. 3c, Izabela Zdybel
i Paweł Bąk kl. 3b;

·         Konkurs plastyczno-literacki Totus Tuus – II miejsce Krzysztof Bagniewski kl. 1c;

 

Rok szkolny 2012/2013
Mateusz Jaskot z kl. 3c został laureatem konkursu plastycznego MUZYKA I OBRAZ. IMPRESJE MUZYCZNE, który odbył się w ramach Jesiennych Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży 2012. Gratulujemy!

     


 

Sukcesy w konkursach przedmiotowych

 

Rok szkolny 2006/2007

·         Konkurs Ralioznawczy z języka angielskiego (zorganizowany przez Fundację Schumana) –
II miejsce  Agata Rudomino;

·         Konkurs historyczno-plastyczny z języka angielskiego – III miejsce Monika Płusa, wyróżnienia: Aleksandra Adamska i Zuzanna Błażejczyk;

·         Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Historii Sztuki „Sztuka baroku” – II miejsce Paulina Berkieta, Aleksandra Jankowska, Anna Prokopowicz.

 

Rok szkolny 2008/2009

·         Konkurs plastyczno-historyczny z języka angielskiego – III miejsce Daria Kordowska;

·         Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Historii Sztuki „Romantyzm i klasycyzm” – I miejsce Paulina Berkieta, Aleksandra Jankowska, Anna Prokopowicz.

 

Rok szkolny 2009/2010

·         Międzynarodowy Konkurs Pisania Listów – III miejsce w eliminacjach krajowych – Magdalena Kowalczuk kl. 1c;

·         Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – finaliści etapu wojewódzkiego Katarzyna Kaiper  i Piotr Strożek kl. 3a;

·         Konkurs wiedzy o Janie Pawle II – laureat Łukasz Majdecki kl. 1d;

·         Konkurs Matematyczny „Tropami Pitagorasa” – laureatka Aleksandra Daszkiewicz kl. 3a;

·         Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” – laureaci w kategorii grupowej „Grupa Ośmiu”.

 

Rok szkolny 2010/2011

·         Laureat Olimpiady Geograficznej – Aleksandra Malinowska kl. 3c;

 

Rok szkolny 2012/2013

·         Krzysztof Szafrański i Paweł Moroz z klasy 3d zajęli 1. miejsce w międzyszkolnym konkursie "Rozgrywki geograficzne dla gimnazjalistów".

·    Bartosz Ciąćka z klasy 3c zajął 3. miejsce w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego "Brainstorm".

·   Przemysław Majkowski z kl. 3b został Laureatem Kuratoryjnego Konkursu Historycznego.
Aleksandra Ożga z kl. 3b jest Finalistką Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego.
·   Roksana Guzik z kl. 1a otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Poezja łączy ludzi - Mój ulubiony wiersz".

·   3 naszych uczniów 3 osoby zostało laureatami w Konkursie matematycznym "Pitagoras":
-    w kategorii klas trzecich: Katarzyna Gil - klasa 3b - I miejsce.
-    w kategorii klas pierwszych: Arpad Micor - klasa 1a - II miejsce,
-    Zofia Maj - klasa 1b - III miejsce.

 

 


 

Wyniki egzaminów

 

Rok

GH – średnia punktów

GM – średnia punktów

Wynik szkoły

suma/średnia

Wynik dla Warszawy

2003

36,16

32,34

68,50 / 34,25

65,78 / 32,89

2004

33,04

31,14

64,18 / 32,09

62,20 / 31,10

2005

36,47

29,71

66,18 / 33,09

66,68 / 33,34

2006

37,25

34,64

71,89 / 35,94

64,62 / 32,31

2007

37,89

32,55

70,44 / 35,22

67,12 / 33,56

2008

37,50

37,64

75,14 / 37,57

67,96 / 33,98

2009

36,61

34,14

70,75 / 35,37

67,50 / 33,75

2010

35,16

29,93

65,09 / 32,54

62,84 / 31,42

2011

31,31

30,11

61,42 / 30,71

58,33 / 29,16



 

Galeria:

   2009/2010

   2010/2011

   2011/2012

   2012/2013

Archiwum

Sejm

Żywe lekcje historii

Centrum Nauki Kopernik

Klub Młodego Odkrywcy

Ekologia

Bliżej sztuki

Wycieczki

Sportowe

Artystyczne

Przedmiotowe

Wyniki egzaminów

Informacje o konkursach

Klub Ośmiu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Klub Gimnazjalisty / TPD